Автоматика для насосу максимально спрощує використання води в будинку. Вам більше не доведеться переживати через недостатній тиск у системі водопостачання або що рослини залишаться без поливу під час вашого від'їзду.
Сукупність насоса та автоматики отримала назву «Станція водопостачання», яка забезпечує тиск води в заданому діапазоні. Станція може бути організована не тільки на базі поверхневого насоса, але і на базі свердловинного.
Автоматику поділяють на механічну та електронну. Розберемо переваги й недоліки кожної з цих груп.
Механічні реле
До них відносяться:
- Реле з функцією включення-виключення насоса по заданому діапазону тиску в системі водопостачання (PS-II-15, PS-II15G, PS-20, PS-16).
- Реле з функцією включення-виключення насоса і функцією захисту насоса від роботи в режимі сухого ходу (PS-15).
- Дублююче реле з функцією захисту насоса від роботи в режимі сухого ходу (LP-3).
Системи автоматичного водопостачання, побудовані на базі механічних реле, припускають обов'язкову наявність гідроакумулятора.
Переваги механічних реле:
- Прості й надійні у експлуатації.
Недоліки механічних реле:
- Нерівномірний тиск води в крані, який можна частково компенсувати збільшенням обсягу гідроакумулятора і зміною заводських установок порогів тиску включення та виключення насоса. Приклад: робота душа у парі з бойлером.
- Складне регулювання порогів тиску включення та виключення насоса. Особливо для реле з функцією захисту по сухому ходу.
- Перезапуск системи водопостачання відбувається вручну.
При неправильно підібраному комплекті станції автоматичного водопостачання - відбуваються перепади тиску в системі через часте включення-виключення насоса, наприклад, насос з великим запасом по характеристикам або гідроакумулятор недостатньої місткості. І це ж призводить до виходу насоса з ладу.
Електронні контролери
До них належить група пристроїв з маркуванням EPS.
Переваги електронних контролерів:
- Рівномірність тиску в крані - насос працює постійно при споживанні води.
- Двигун захищений від перегріву за рахунок пускових струмів.
- Гідроакумулятор не обов'язковий.
- У всіх моделях є функція захисту по сухому ходу.
- Широкий спектр вибору:
- Комплектація (зі шнурами живлення та без них).
- Додаткові функції (з перезапуском при спрацьовуванні захисту від режиму сухого ходу, з можливістю регулювання порога включення).
- Конструкція (розташування вхідного-вихідного патрубків відносно один одного, варіантів установки вертикально або горизонтально, наявність манометра в конструкції).
Недоліки електронних контролерів:
- Насос вимикається з затримкою після закриття кранів. Неправильний підбор насоса призводить до спрацьовування контролера по режиму захисту від сухого ходу або появи надлишкового тиску в системі водопостачання і, як наслідок, до її руйнування.
- Робота контролера тиску залежить від параметрів мережі електропостачання.
Окремої уваги заслуговують електронні пристрої з маркуванням DPS.
До них відносяться:
- Електронне реле тиску DPS-15А.
- Електронні контролери тиску DPS-II-12A, DPS-II-22A.
DPS володіють усіма перевагами EPS, плюс регулювання в широкому діапазоні та без особливих труднощів. Єдиним їх недоліком, як і у всіх електронних пристроїв, є залежність від параметрів мережі електропостачання.
Особливості роботи цих пристроїв ви можете подивитися в ролику на нашому каналі. - Посилання на ролик.
УВАГА! Максимальний напір насоса не повинен перевищувати суму геодезичного перепаду висоти + 60м на вході в систему водопостачання будинку за умови, що джерелом води є свердловина або колодязь.
У разі використання центрального водопостачання або накопичувальної місткості максимальний напір насоса не повинен перевищувати суму максимального вхідного тиску висоти + 60 м на вході в систему водопостачання будинку.