КАТАЛОГ ПРОДУКЦІЇ
ua
Розширювальні баки для систем опалення
Всього 15 товарів
Фільтр
ТОРГОВЕЛЬНА МАРКА
Максимальний напір
Максимальна продуктивність

Розширювальний бак

Розширювальний бак - обов'язковий елемент системи опалення, який забезпечує безпеку і тривалу працездатність всієї системи опалення. При нагріванні будь-якого матеріалу він розширюється. В системі опалення, заповненої водою, відповідно утворюється надлишок води, який з метою уникнення поломки системи повинен якимось чином бути видалений з системи - саме в цьому полягає завдання розширювального бака. Бак приймає в себе рідину, тим самим запобігаючи розгерметизацію системи трубопроводів через надмірне підвищення тиску в ній, і забезпечує довговічність і безперебійність роботи системи опалення.

Виходячи з основного завдання, яке вирішує розширювальний бак, випливає основний параметр, за яким розширювальні баки відрізняються один від одного, - це його ємність або експлуатаційний обсяг.

Бак розширювальний: види і особливості

Конструктивно розширювальний бак системи опалення буває двох типів: відкритий і закритий.

1. Відкритий розширювальний бак представляє собою просту відкриту ємність, до якої знизу підводиться трубопровід системи опалення. Застосовується в відкритих системах опалення, без примусової циркуляції рідини в системі (тобто без насоса). У таких системах рух робочої рідини здійснюється за рахунок її природної конвекції. Відкриті розширювальні баки надійні, дешеві і прості у виготовленні, легкі в монтажі і взагалі не вимагають техобслуговування. Однак вони володіють і рядом особливостей.

По-перше, гаряча рідина, контактуючи з атмосферою, має властивість поступово випаровуватися.

По-друге, при контакті з повітрям робоча рідина постійно насичується киснем, який негативно впливає на металеві вироби в системі опалення. Частково вплив цих факторів на систему намагаються знизити, накриваючи відкритий розширювальний бак простий кришкою. Просунуті користувачі додачу до кришці заливають в бак харчову олію, яке, покриваючи тонким шаром робочу рідину, виключає її прямий контакт з атмосферою.

2. Закритий розширювальний бак конструктивно складається з двох герметичних камер, розділених еластичною мембраною. Одна з камер служить для прийому надлишків робочої рідини при її тепловому розширенні. Призначення іншого - витісняти надійшла в розширювальний бак рідину назад в систему. Застосовується в закритих системах опалення. У таких системах встановлюють циркуляційні насоси, які примусово змушують робочу рідину циркулювати по системі. У порівнянні з відкритими, закриті (або ще їх називають «мембранні») розширювальні баки дорожче у виготовленні і вимагають мінімального, але все-таки необхідного техобслуговування. У закритих баках для систем опалення відсутнє контакт робочої рідини з атмосферою. Тому вони позбавлені особливостей, наявних у відкритих баків. Але за рахунок ускладнення конструкції ціна цих баків вище, а надійність нижче, ніж у відкритих розширювальних баків.

Якщо ви зробили вибір на користь закритого розширювального бака, необхідно визначитися з його типом.

Бувають такі модифікації розширювальних баків закритого типу:

  • зі знімною мембраною - мембрану, з якої-небудь причини вийшла з ладу, можна замінити новою. Для цього доведеться розібрати і назад зібрати розширювальний бак.
  • з незнімної мембраною - при виході мембрани з ладу ремонту не підлягає, однак у порівнянні з попередньою конструкцією надійніша.

Купити розширювальний бак системи опалення

Перед тим, як купити виріб, необхідно визначитися з розміром ємності розширювального бака. Розрахунок бака простий. Потрібно визначити загальний обсяг робочої рідини в системі, а потім по формулі обчислити загальний об'єм рідини після нагрівання на максимальну температуру, яку може забезпечити встановлений в систему котел. Різниця між цими двома об'ємами (холодним і нагрітим) і буде необхідний експлуатаційний обсяг необхідного розширювального бака. Розширювальний бак, як і будь-яке інше технічне виріб, перед застосуванням потребує зовнішнього огляду.

Обов'язково зверніть увагу на наступні характеристики і показники:

  • ємність;
  • тип мембрани (знімна чи ні);
  • максимальна температура рідини;
  • максимальний робочий тиск;
  • цілісність і герметичність конструкції - наявність повітря попередньою закачування в баку;

На нашому сайті ви зможете підібрати підходящу за параметрами і ціною модель, яка вирішить необхідні завдання.

Читати даліПриховати