Насосні станції від виробника | Магазини по всій Україні | ТОВ "ВАРНА"
КАТАЛОГ ПРОДУКЦІЇ
ua
Насосні станції
Насосні станції
Насосні станції
Насосні станції
Насосні станції
Насосні станції
Всього 36 товарів
Фільтр
ТОРГОВЕЛЬНА МАРКА
Максимальний напір
Максимальна об'ємна подача
Споживана потужність
Тип розміщення
Принцип дії
Тип ротора

Насосні станції

Водопостачання приватного будинку - одна з основних систем забезпечення комфортного проживання, в основі якої лежить побутова насосна станція. Її основне призначення - подача води з необхідним тиском до водорозбірних точках будинку з природних або штучних джерел.

Переваги станцій в порівнянні з традиційними садовими насосами

Переважно, насосна станція використовується для подачі води в різні житлові об'єкти, поблизу яких є колодязь, свердловина або магістраль муніципального водопроводу. У порівнянні з традиційними садовими електронасосами, насосна станція для дачі має наступні переваги:

 • Підвищений комфорт експлуатації. Працює в автоматичному режимі за рахунок входить до складу станції автоматики, яка підтримує необхідний тиск в системі водопостачання і своєчасно включає і вимикає станцію.
 • Економія електроенергії. Насосні станції для будинку відрізняються меншою витратою електроенергії, так як насос працює не постійно, а включається і вимикається в разі потреби.
 • Збільшений ресурс експлуатації. Наявність гідроакумулятора знижує шкідливий вплив гідроударів на систему водопостачання будинку і безпосередньо на сам насос станції, що позитивно позначається на ресурсі роботи обладнання.

Таким чином, насосна станція для дачі в порівнянні з садовим електронасосом, в першу чергу, підвищує комфорт використання насосного обладнання, що грає важливу роль у водопостачанні приватного будинку.

Пристрій насосної станції та особливості монтажу

Типова насосна станція являє собою комплекс пристроїв, що служать для автоматичного водопостачання житлового або виробничого об'єкта. В останньому випадку, при потребі у великому обсязі води, застосовують промислові установки високої продуктивності. Для приватного або заміського будинку використовують побутові станції, які складаються з наступних елементів:

 • Електронасос з необхідною подачею і напором для перекачування води з колодязя або свердловини.
 • Блок автоматики, що контролює роботу насоса в налаштованому діапазоні тисків.
 • Гідроакумулятор для згладжування коливань тиску в системі.
 • Показують прилади для візуального контролю значення тиску в системі.

Зазвичай, всі частини станції компактно зібрані, і встановлені безпосередньо на гидроаккумуляторе або спеціальній рамі, і являють собою єдину конструкцію, готову до застосування.

Це обладнання можна встановити в підсобному приміщенні або в незалежному хозблоке. Якщо планується цілорічна експлуатація, то трубопроводи, що знаходяться на вулиці, і приміщення зі станцією повинні бути утеплені відповідним чином. Труби бажано поглибити в грунт нижче глибини промерзання. Також необхідно буде подбати про встановлення зворотного клапана на всмоктуючої лінії, який запобіжить мимовільний стік води з насосної камери станції при непрацюючому насосі. В іншому випадку, можуть виникнути проблеми з запуском насоса станції.

Особливості вибору насосної станції

Насосні станції для будинку підбирають з урахуванням ряду технічних параметрів, серед яких основними є:

 • Сумарний обсяг води і необхідне відповідне тиск для всіх точок водорозбору. Як правило, враховується максимальне навантаження на систему. Тобто, скільки води потрібно для одночасної роботи всіх водорозбірних точок об'єкта.
 • Максимальна висота всмоктування. Необхідно обов'язково враховувати даний технічний параметр, в іншому випадку станція не зможе працювати з необхідною об'ємної подачею. При визначенні характеристики лінії на всмоктуванні враховується горизонтальна віддаленість насосної станції від джерела води, висота від місця установки станції до дзеркала води при динамічному рівні води в джерелі (тобто, рівні рідини при працюючому насосі) і діаметр труб всмоктуючого трубопроводу. До отриманого значення додаємо 10-15%, на випадок посухи, при якій дзеркало води може бути значно нижче розрахункового.
 • Напір. Необхідний напір, який має забезпечити станція залежить від довжини трубопроводу і його загальної висоти, виміряної від насоса до найвищої точки водорозбору (в деяких випадках до найвіддаленішої), а також від діаметра прокладеного трубопроводу. При виборі станції, рекомендується підбирати даний параметр з запасом в 10-15% на випадок ймовірного зниження напруги в електромережі.
  Важливо розуміти, що всіх можливих ситуацій, що впливають на параметри системи водопостачання, передбачити не можна. Саме тому насосна станція по параметрам підбирається з деяким запасом. Однак не варто вибирати моделі з дуже великим запасом. Їх ціна і витрата електроенергії будуть вище, а ефективність і довговічність роботи залишаться на колишньому рівні. У деяких випадках значно завищений напір, створюваний насосною станцією, може привести до появи неполадок в системі водопостачання будинку.
Читати даліПриховати