Розширювальні баки для систем опалення в интернет-магазине waterpump.com.ua | ТОВ "ВАРНА"
КАТАЛОГ ПРОДУКЦІЇ
ua
Розширювальні баки для систем опалення
Розширювальні баки для систем опалення
Всього 12 товарів
Фільтр
Тип обладнання
ТОРГОВЕЛЬНА МАРКА
Максимальний напір
Максимальна об'ємна подача
Споживана потужність

Розширювальний бак

Розширювальний бак - обов'язковий елемент системи опалення, який забезпечує безпеку і тривалу працездатність всієї системи опалення. При нагріванні будь-якого матеріалу він розширюється. В системі опалення, заповненої водою, відповідно утворюється надлишок води, який з метою уникнення поломки системи повинен якимось чином бути видалений з системи - саме в цьому полягає завдання розширювального бака. Бак приймає в себе рідину, тим самим запобігаючи розгерметизацію системи трубопроводів через надмірне підвищення тиску в ній, і забезпечує довговічність і безперебійність роботи системи опалення.

Виходячи з основного завдання, яке вирішує розширювальний бак, випливає основний параметр, за яким розширювальні баки відрізняються один від одного, - це його ємність або експлуатаційний обсяг.

Бак розширювальний: види і особливості

Конструктивно розширювальний бак системи опалення буває двох типів: відкритий і закритий.

1. Відкритий розширювальний бак представляє собою просту відкриту ємність, до якої знизу підводиться трубопровід системи опалення. Застосовується в відкритих системах опалення, без примусової циркуляції рідини в системі (тобто без насоса). У таких системах рух робочої рідини здійснюється за рахунок її природної конвекції. Відкриті розширювальні баки надійні, дешеві і прості у виготовленні, легкі в монтажі і взагалі не вимагають техобслуговування. Однак вони володіють і рядом особливостей.

По-перше, гаряча рідина, контактуючи з атмосферою, має властивість поступово випаровуватися.

По-друге, при контакті з повітрям робоча рідина постійно насичується киснем, який негативно впливає на металеві вироби в системі опалення. Частково вплив цих факторів на систему намагаються знизити, накриваючи відкритий розширювальний бак простий кришкою. Просунуті користувачі додачу до кришці заливають в бак харчову олію, яке, покриваючи тонким шаром робочу рідину, виключає її прямий контакт з атмосферою.

2. Закритий розширювальний бак конструктивно складається з двох герметичних камер, розділених еластичною мембраною. Одна з камер служить для прийому надлишків робочої рідини при її тепловому розширенні. Призначення іншого - витісняти надійшла в розширювальний бак рідину назад в систему. Застосовується в закритих системах опалення. У таких системах встановлюють циркуляційні насоси, які примусово змушують робочу рідину циркулювати по системі. У порівнянні з відкритими, закриті (або ще їх називають «мембранні») розширювальні баки дорожче у виготовленні і вимагають мінімального, але все-таки необхідного техобслуговування. У закритих баках для систем опалення відсутнє контакт робочої рідини з атмосферою. Тому вони позбавлені особливостей, наявних у відкритих баків. Але за рахунок ускладнення конструкції ціна цих баків вище, а надійність нижче, ніж у відкритих розширювальних баків.

Якщо ви зробили вибір на користь закритого розширювального бака, необхідно визначитися з його типом.

Бувають такі модифікації розширювальних баків закритого типу:

  • зі знімною мембраною - мембрану, з якої-небудь причини вийшла з ладу, можна замінити новою. Для цього доведеться розібрати і назад зібрати розширювальний бак.
  • з незнімної мембраною - при виході мембрани з ладу ремонту не підлягає, однак у порівнянні з попередньою конструкцією надійніша.

Купити розширювальний бак системи опалення

Перед тим, як купити виріб, необхідно визначитися з розміром ємності розширювального бака. Розрахунок бака простий. Потрібно визначити загальний обсяг робочої рідини в системі, а потім по формулі обчислити загальний об'єм рідини після нагрівання на максимальну температуру, яку може забезпечити встановлений в систему котел. Різниця між цими двома об'ємами (холодним і нагрітим) і буде необхідний експлуатаційний обсяг необхідного розширювального бака. Розширювальний бак, як і будь-яке інше технічне виріб, перед застосуванням потребує зовнішнього огляду.

Обов'язково зверніть увагу на наступні характеристики і показники:

  • ємність;
  • тип мембрани (знімна чи ні);
  • максимальна температура рідини;
  • максимальний робочий тиск;
  • цілісність і герметичність конструкції - наявність повітря попередньою закачування в баку;

На нашому сайті ви зможете підібрати підходящу за параметрами і ціною модель, яка вирішить необхідні завдання.

Читати даліПриховати